Chrípková sezóna - čo naozaj pomáha?

V chrípkovom období je potrebné nepodceňovať možné riziko a o svoje zdravie sa starať s maximálnou obozretnosťou. Keďže sú vírusy zväčša prenosné z človeka na človeka, je totiž ľahké ocitnúť sa v domácom liečení či nebodaj na nemocničnom lôžku.

Chrípková sezóna - čo naozaj pomáha?

Infekčnému ochoreniu spôsobenému vírusom sa ale dá predísť dodržiavaním niekoľkých jednoduchých zásad, ktoré vám zabezpečia úvod roka bez nepríjemných zdravotných stavov.


Novoročná imunita

Aby ste predišli chrípke a iným ochoreniam spojeným s chladnejším počasím a nákazlivým obdobím, potrebujete mať imunitu posilnenú tak, aby vaše telo dokázalo vzdorovať epidémiám zúriacim na prelome kalendárnych rokov, najmä v januári až marci.

Ak teda nechcete v chrípkovej sezóne podľahnúť vírusom, dodržujte niekoľko zásad nevyhnutných pre zdravé telo a silnú obranyschopnosť.

 

Radšej prevencia ako liečba

Kľúčovou taktikou pre zdravie počas zimy je dôkladná hygiena, odporúča sa najmä poctivé umývanie rúk. Podstatný je tiež dostatok spánku. Okrem dĺžky oddychu netreba zabúdať aj na to, že spanie musí byť pomerne kvalitné, aby počas neho malo telo dostatočný čas na regeneráciu, a tým aj budovanie vlastného systému obrany.

Okrem toho sú ale na udržanie odolného imunitného systému nevyhnutné aj fyzická aktivita a vyvážená strava plná vitamínov, stopových prvkov a ďalších zdraviu prospešných látok.

V neposlednom rade je potrebné imunitný systém aj podporiť - kvalitnými doplnkami stravy.

 

Keď telo potrebuje pomoc

Kvôli prírodným zmenám a znečisťovaniu sa dnes už nedá spoľahnúť len na dodávanie "prírodných liečiv" zo stravy. Napríklad ovocie kupované v hypermarketoch sa výživovými hodnotami nemôže porovnávať s ovocím, ktoré sme si kedysi pestovali vo vlastných záhradách.

Práve tu nastupuje výdobytok modernej doby - možnosť cieleného dopĺňania životu nevyhnutných živín prostredníctvom precízne vybraných kvalitných prídavkov výživy. A ideálny doplnok stravy? Všestrannou je najmä čierna rasca z ekohospodárstva v BIO kvalite, či už vo forme celých semien, alebo výživných olejov.

 

Uznávané semená na imunitu

Egyptská čierna rasca (nigella sativa) má dokázateľný priaznivý vplyv na naše zdravie. Vďaka jedinečnej látke nigelín posilňuje imunitný systém a zároveň zmierňuje prejavy respiračných problémoch ako nachladnutie, kašeľ, chrípka, astma či bronchitída. Je preto skvelou prevenciou najmä v tomto chrípkovom období.

Okrem iných prospešných účinkov, ktorých prehľad nájdete v predošlom článku, pôsobí 100% prírodná egyptská čierna rasca hlavne na vrlkovú vitalitu vášho organizmu. Obsahuje totiž esenciálne mastné kyseliny, jedinečné prchavé látky, fytosteroly aj vitamíny, ktoré sú okrem zabezpečovania lepšej imunity prospešné aj pre celkové telesné zdravie.

 

Aktuálne ohrozenie - koronavírus

Odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v súvislosti s novým koronavírusom kopírujú rady zdravotníkov v prevencii proti bežnej chrípke. Medzi spôsoby ochrany tak okrem zvýšenej hygieny či obmedzenia cestovania patrí aj posilňovanie imunity, a tým zvyšovanie schopnosti tela brániť sa v prípade vystavenia vírusu (chrípky aj koronavírusu).

Ideálne je preto využiť v rozumnej miere všetky dostupné možnosti obrany seba a svojho zdravia. Najdôležitejšie je ale vybrať si tie správne nástroje na boj s nebezpečnými nákazami. Práve exkluzívna čierna rasca u egyptskej odrody v BIO kvalite, či už vo forme semienokBIO olejov alebo výhodných setov môže byť ten správny bojovník, ktorý vám pomôže prežiť túto vírusovú sezónu pri plnej vitalite.

 

VIAC O ČIERNEJ RASCI >> Čierna rasca - v čom je jej tajomstvo?

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.