BIO Arganový olej (pražený) 250ml

BIO Arganový olej (pražený) 250ml

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (12x)

Vaše hodnotenie:

AKCIA 40%

BIO Arganový olej z Maroka - pražený, 100% prírodný, jemne lisovaný za studena, 250ml v sklenenej fľaši

14,34 € s DPH

23,90 € s DPH Zľava 40%

Skladové číslo: 1

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

100% prírodný olej je tradične pražený a šetrne lisovaný za studena, má jemnú orieškovú chuť a je vypestovaný, spracovaný a vylisovaný v Maroku

Čo je Bio Arganový olej - pražený?

Arganový olej sa získava zo semien bobuli marockého arganového stromu prostredníctvom metódy jemného lisovania za studena. Pestovateľské územie arganových stromov v juhozápadnom Maroku bolo vyhlásené v roku 1995 za biosférickú rezerváciu UNESCO. Vzácne plody arganových stromov sú tradične preberané a spracované nesmierne namáhavou ručnou prácou marockých žien. Arganové plody sú rozštiepené lisovaním a mierne pražené. Praženie vytvorí výraznú orechovú arómu. Rozštiepené a mierne opražené arganové plody sú ďalej opracované lisovaním za studena. Jemným lisovaním za studena sa získavajú vzácne účinné látky arganového oleja. Vôňa praženého BIO arganového oleja pripomína pražené mandle a má všestranné využitie aj ako gurmánsky olej v náročnejších kuchyniach. Už pôvodní obyvatelia Maroka ocenili vzácne účinné látky vo vysokohodnotnom arganovom oleji.

Bio arganový olej pražený alebo nepražený?
Marocký arganový olej v jeho prírodnej forme, z nepražených plodov je tiež označovaný ako natívny (panenský) olej. Zatiaľ čo arganový olej nepražený je používaný väčšinou na kozmetické účely, využitie arganového oleja praženého sa uprednostňuje v kuchyni. Pri pražení plodov vzniká totiž jemne oriešková chuť, ktorá je ocenená celosvetovo v gastonómii. Prvoradá je Vaša chuť, ktorá rozhodne či uprednostníte arganový olej prírodný (nepražený) alebo arganový olej pražený.

BIO arganový olej pražený
Náš BIO arganový olej pražený pochádza z kontrolovaného biologického pestovania. Pestovanie, produkcia a Kräuterland Natur-Ölmühle sú BIO certifikované. Uznávaný inšpekčný a certifikačný orgán ECOCERT (MA-BIO-154) nepretržite kontroluje výrobu a produkciu BIO arganového oleja praženého podľa nariadenia EG-Öko-Verordnung.

Vitamín E v BIO arganovom oleji praženom
Vitamín E sa považuje za lapača voľných radikálov. Vitamín E, ako vysoko účinný antioxidant, bojuje proti voľným radikálom na bunkovej úrovni. Vitalita a pružnosť pokožky a vlasov sú vďaka vitamínu E pozitívne podporované.

Kyselina linolová a nenasýtené mastné kyseliny v arganovom oleji praženom
V BIO arganovom oleji praženom tvoria 80% nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú z veľkej časti zodpovedné za zdravé bunky. Tieto nenasýtené mastné kyseliny zvlhčujú naše bunky prirodzene, bez prekážania ďalších telových mechanizmov. Kyselina linolová podporuje popri dôležitých organických funkciách aj kožu, nechty a vlasy. Kyselina linolová pracuje ako ochranná bariéra proti vplyvom z okolia a dokáže predchádzať tvorbe vrások a lámaniu vlasov.

Fytosteroly a triterpenoidy v BIO arganovom oleji praženom
Biochemické účinné rastlinné látky fytosteroly povzbudzujú látkovú výmenu kože a takisto je aj pozitívne podporované zadržiavanie vlhkosti v bunkách. Ďalšími účinnými látkami sú triterpenoidy. Tieto sekundárne rastlinné látky podporujú ľudský organizmus mnohonásobne. Podporujú orgány ako srdce, pečeň a žlčník.
Triterpenoidy zmierňujú ekzémy, psoriázu (lupienku), vyrážky, ovčie kiahne a akné. Poranené kožné tkanivo je takisto napravené vďaka triterpenoidom. Tehotné ženy si tak môžu ušetriť pokožku od vzniku nepekných strií.

Užívanie / dávkovanie / použitie :
čisté 1-3 čajové lyžičky denne
Aróma BIO arganového oleja praženého sa dobre hodí najmä k šalátom a teplým jedlám.
Odporúčame používať BIO arganový olej pražený na konci pečenia alebo varenia.

Skladovanie
Uskladňovať mimo svetla a na suchých miestach.
Zakalenie alebo sedimenty nezhoršujú kvalitu.

Zloženie
100% za studena lisovaný arganový olej, ktorý je prirodzene a šetrne lisovaný za studena z jadier plodov arganovníka v organickej kvalite.

Poľnohospodárska výroba Maroka.

 

100ml obsahuje priemerne:

Energia:.......................................3297kj/802kcal

Tuky:...........................................89,1g

z toho:

-nasýtené mastné kyseliny:............7,2g

-jednoduché nenasýtené

mastné kyseliny:...........................41,2g

-polynenasytené mastné

kysliny (Omega-3 a Omega-6-

mastné kyseliny):.........................30,7g

Sacharidy:....................................0g

Balastné látky:..............................0g

Bielkoviny:...................................0g

soľ:.............................................0g

 

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.