Bio Arganový olej natívny (nepražený) 250ml

Bio Arganový olej natívny (nepražený) 250ml

Hodnotenie produktu: 4.9/5 (10x)

Vaše hodnotenie:

AKCIA 40%

BIO Arganový olej z Maroka – natívny (nepražený), 100% prírodný, jemne lisovaný za studena, 250ml v sklenenej fľaši

14,34 € s DPH

23,90 € s DPH Zľava 40%

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

100% prírodný BIO Arganový olej je prirodzene a šetrne lisovaný za studena, má jemnú orieškovú chuť a je vypestovaný, spracovaný a vylisovaný v Maroku z jadier v organickej kvalite.

Čo je BIO Arganový olej?
Arganový olej sa získava zo semien bobuli marockého arganového stromu prostredníctvom metódy jemného lisovania za studena. Pestovateľské územie arganových stromov v juhozápadnom Maroku bolo vyhlásené v roku 1995 za biosférickú rezerváciu UNESCO. Vzácne plody arganových stromov sú tradične preberané a spracované nesmierne namáhavou ručnou prácou marockých žien. Proces lisovania za studena vytvorí chuťovo neutrálny arganový olej, ktorý sa vyznačuje mierne orechovou vôňou. Už pôvodní obyvatelia Maroka ocenili účinné látky vysokohodnotného arganového oleja. Ako vzácny gurmánsky olej má už v každej náročnejšej kuchyni trvalé miesto.

Bio arganový olej pražený alebo nepražený (natívny)?
Marocký arganový olej v jeho prírodnej forme, z nepražených plodov je tiež označovaný ako natívny (panenský) olej. Zatiaľ čo arganový olej natívny je používaný väčšinou na kozmetické účely, využitie arganového oleja praženého sa uprednostňuje v kuchyni. Pri pražení plodov vzniká totiž jemne oriešková chuť, ktorá je ocenená celosvetovo v gastonómii. Prvoradá je Vaša chuť, ktorá rozhodne či uprednostníte arganový olej natívny (nepražený) alebo arganový olej z pražených plodov.

Bio arganový olej nepražený (natívny)
Náš BIO arganový olej natívny pochádza z kontrolovaného biologického pestovania. Pestovanie, produkcia a dodávateľ Kräuterland Natur-Ölmühle sú BIO certifikované. Uznávaný inšpekčný a certifikačný orgán ECOCERT (MA-BIO-154) nepretržite kontroluje výrobu a produkciu BIO arganového oleja natívneho podľa nariadenia EG-Öko-Verordnung.

Vitamín E v Bio arganovom oleji natívnom
Vitamín E sa považuje za lapača voľných radikálov. Vitamín E, ako vysoko účinný antioxidant, bojuje proti voľným radikálom na bunkovej úrovni. Vitalita a pružnosť pokožky a vlasov sú vďaka vitamínu E pozitívne podporované.

Kyselina linolová a nenasýtené mastné kyseliny v arganovom oleji natívnom
V BIO arganovom oleji natívnom tvoria 80% nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú z veľkej časti zodpovedné za zdravé bunky. Tieto nenasýtené mastné kyseliny zvlhčujú naše bunky prirodzene, bez prekážania ďalších telových mechanizmov. Kyselina linolová podporuje popri dôležitých organických funkciách aj kožu, nechty a vlasy. Kyselina linolová pracuje ako ochranná bariéra proti vplyvom z okolia a dokáže predchádzať tvorbe vrások a lámaniu vlasov.

Fytosteroly a triterpenoidy v BIO arganovom oleji natívnom
Biochemické účinné rastlinné látky fytosteroly povzbudzujú látkovú výmenu kože a takisto je aj pozitívne podporované zadržiavanie vlhkosti v bunkách. Ďalšími účinnými látkami sú triterpenoidy. Tieto sekundárne rastlinné látky podporujú mnohonásobne ľudský organizmus. Podporujú orgány ako srdce, pečeň a žlčník. Triterpenoidy zmierňujú ekzémy, psoriázu (lupienku), vyrážky, ovčie kiahne a akné. Poranené kožné tkanivo je takisto napravené vďaka triterpenoidom. Tehotné ženy si tak môžu ušetriť pokožku od vzniku nepekných strií.

Užívanie / dávkovanie / použitie :
čisté 1-3 čajové lyžičky denne

Skladovanie
Uskladňovať mimo svetla a na suchých miestach.
Zakalenie alebo sedimenty nezhoršujú kvalitu.

Zloženie
100% za studena lisovaný arganový olej, ktorý je prirodzene a šetrne lisovaný za studena z jadier plodov arganovníka v organickej kvalite.

Poľnohospodárska výroba Maroka.

100ml obsahuje priemerne:

Energia:.......................................3297kj/802kcal

Tuky:............................................89,1g

z toho:

-nasýtené mastné kyseliny:..........7,2g

-jednoduché nenasýtené

mastné kyseliny:..........................41,2g

-polynenasytené mastné

kysliny (Omega-3 a Omega-6-

mastné kyseliny):........................30,7g

Sacharidy:....................................0g

Balastné látky:.............................0g

Bielkoviny:...................................0g

soľ:...............................................0g

 

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.