BIO Kokosový olej 500ml

BIO Kokosový olej 500ml

Hodnotenie produktu: 4.89/5 (9x)

Vaše hodnotenie:

BIO Kokosový olej – natívny (panenský), jemne lisovaný za studena, 0,5l / 500 ml v uzatvárateľnom skle

7,90 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

500 ml BIO Kokosového oleja natívneho (panenského) lisovaného za studena

Tento prírodný, 100% čistý kokosový olej je lisovaný za studena z dužiny čerstvých kokosových orechov v našej lisovni. Spôsob jeho spracovania zabezpečuje uchovanie všetkých vzácnych látok obsiahnutých v prírodnom produkte. Prémiovú hodnotu pridáva oleju vysoký obsah kyseliny laurovej. Olej je možné zohrievať na vysoké teploty, preto sa hodí na varenie, pečenie a ako aj alternatíva masla alebo margarínu.

Čo je Bio kokosový olej panenský?

Náš prírodný Bio kokosový olej je vyrobený zo zrelej ovocnej dužiny procesom jemného lisovania za studena. Šetrná metóda lisovania obzvlášť dobre chráni a zachováva vzácne zložky. Kokosový olej sa dá vysoko ohrievať a je alternatívnou nátierkou na chlieb.

Bio kokosový olej panenský – výroba:

Bio kokosový olej panenský sa vyrába náročne, zo zrelých a čerstvo zozbieraných kokosových orechov. Nákladný výrobný proces sa výrazne odlišuje od priemyselne vyrobených kokosových olejov, ktoré možno kúpiť v obchodoch. Iba vysokohodnotné panenské kokosové oleje smú byť označené pečiatkou BIO. Takto teda môžete ľahko rozlíšiť kvalitu oleja. Kokosový olej rafinovaný je extrahovaný s organickými rozpúšťadlami a neutralizovaný s hydroxidom sodným. Následne je kokosový tuk ošetrený, dezodorizovaný a ešte stužený bieliacou hlinkou, kyselinou fosforečnou a aktívnym uhlím. Rafinovaná výroba odstraňuje prírodné tukové sprievodné látky, prirodzenú vôňu a chuť kokosových orechov. Pri tejto výrobe ostávajú ušetrené vitamíny a sekundárne rastlinné látky. Bio kokosový olej natívny nie je rafinovaný, dezodorizovaný alebo bielený, takže prírodné a vzácne obsiahnuté látky ostávajú zachovalé. Bio kokosový olej natívny obsahuje prirodzenú vôňu a chuť kokosového orecha. Bio kokosový olej natívny je taktiež označovaný ako „Virgin Coconut Oil" (VCO) teda ako panenský olej. Pre nákladný výrobný proces sú spracované len čerstvo zozbierané a dozreté kokosové orechy. Dužina orechu je dôkladne ručne vybratá, následne rozdrvená a rýchlo vysušená. Sušené kokosové rašple sú ďalej spracované jemným lisovaním v našej lisovni oleja v Nemecku. Náš Bio kokosový olej panenský je jemne lisovaný a obsahuje ešte všetky dôležité a vzácne látky. Kvalita nášho Bio kokosového oleja panenského sa vyznačuje výraznou typickou vôňou a chuťou kokosových orechov.

Bio kokosový olej panenský – obsiahnuté látky:

Dužina plodu kokosového orecha obsahuje veľa vody a tukov a málo cukru a bielkovín. V dužine sa nájdu minerálne látky ako vitamín E, vápnik, fosfor ako aj draslík. Tieto vzácne prírodné látky v dužine robia potravu (do ktorej sme použili Bio kokosový olej panenský) veľmi prospešnou. Bio kokosový olej panenský obsahuje veľa nasýtených mastných kyselín. Kyselina laurová, ktorá redukuje choroboplodné zárodky, tvorí takmer polovicu z podielu nasýtených mastných kyselín. Kyselina laurová je pokladaná za najľahšie stráviteľnú nasýtenú mastnú kyselinu a je takisto dôležitou a vzácnou zložkou materského mlieka. Bio kokosový olej panenský poskytuje okrem týchto mastných kyselín taktiež antioxidanty, ktoré sa nazývajú aj ako zachytávači voľných radikálov a mimoriadne vzácny stopový prvok selén. Bio kokosový olej natívny je veľmi trvanlivý a tepelne stabilný, takže počas pečenia či vyprážania zabraňuje vzniku trans-mastných kyselín. Keďže sa ani nepripáli a ani neprská, nájde si tento olej perfektné využitie ako olej na praženie či pečenie. Všetky teplé jedlá môžu byť s Bio kokosovým olejom panenským ideálne pripravené. Bio kokosový olej panenský je ideálnou náhradou masla a margarínu. Bio kokosový olej panenský obsahuje len nepatrné množstvo cholesterolu, výrazne menej ako maslo. Takisto trans-tuky, ktoré v margaríne nie sú obsiahnuté v Bio kokosovom oleji panenskom obsiahnuté sú. Odporúčame Vám preto náš Bio kokosový olej panenský ako alternatívnu nátierku.

Bio kokosový olej panenský – využitie:
čistý – ako nátierka alebo k pečeniu či praženiu
Kokosový olej je pri izbovej teplote tuhý a až pri vyšších teplotách je tekutý.
Náš natívny Bio kokosový olej Vám dodávame v praktickej opätovne použiteľnej sklenenej nádobe.
Kokosový olej ponúkame aj v väčšej 1000ml sklenenej fľaši.

Užívanie / dávkovanie / použitie:

čistý – ako nátierka alebo k pečeniu či praženiu

Uskladnenie:

Skladovať na suchých miestach chránených pred svetlom ale neukladať do chladničky.
Po otvorení čo najskôr spotrebovať.

Zloženie:

100% prírodný Bio kokosový olej.
Poľnohospodárska výroba mimo EÚ

100ml obsahuje priemerne:

Energia:......................................3700kj/900kcal

Tuky:..........................................100g

z toho:

-nasýtené mastné kyseliny:............92,5g

-jednoduché nenasýtené

mastné kyseliny:..........................6g

-polynenasytené mastné

kyseliny (Omega-3 a Omega-6-

mastné kyseliny)::.......................1,5g

Sacharidy:............................... ...0g

Balastné látky:.............................0g

Bielkoviny:.............................. ....0g

soľ:.............................................0g

 

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.