Slávka zelenoústa 150 kapsúl

Slávka zelenoústa 150 kapsúl

Hodnotenie produktu: 4.2/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

Extrakt z mušle slávky zelenoústej, 150 kapsúl

11,90 € s DPH

11,90 € s DPH Zľava 0%

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

Koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia sa zisťovali dôvody, prečo obyvatelia Nového Zélandu netrpia žiadnymi bolesťami kĺbov. Zistilo sa, že pôvodní obyvatelia Nového Zélandu Maorovia pravidelne konzumovali surové mušle slávky zelenoúste, ktoré obsahujú glukosaminoglykán, ako aj veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín.
Tento glukosaminoglykán (zložité bielkovinovo-sacharidové väzby) je potrebný, aby sa pri silných ťažkostiach sami sebou zničené chrupavky, väzy, zrak, kĺby a kĺbový maz mohli opäť vybudovať a obnoviť.
Ten najdôležitejší z glukosaminoglykánov je, ako napovedá názov, glukosamín. Táto obrovská molekula je potrebná rovnako, ako pre zloženie chrupaviek (chondroitín = spojenie glukosamínov), tak aj pre výstavbu lepkavého kĺbového maziva (kyselina hyalurónová= glukosamín + kyselina glukurónová).Slávka zelenoústa obsahuje vysokú koncentráciu glukosamínu aj chondroitínu (2% až 4%), a tak mohli Maorovia iba ich konzumáciou predísť vyššie uvedeným príznakom opotrebovanosti kĺbov.
Pri prílišnom zaťažení zraku a kĺbov sa odporúča doplňujúci príjem glukosaminoglykánu, pretože niekedy organizmus nemá schopnosť si zo svojich štandardných látok sám vytvoriť potrebné množstvá glukosaminoglykánu.
Ďalšou dôležitou zložkou slávky zelenoústej sú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré neodmysliteľne napomáhajú tvorbe buniek a tkanív. Tieto esenciálne mastné kyseliny si organizmus nedokáže vytvoriť sám, preto je veľmi dôležité dodávať ich nášmu telu v primeraných dávkach.

Slávka zelenoústa (Perna canaliculus, zbieraná na pobreží Nového Zélandu je bohatá na tak menovaný glykosaminoglykán (GAG). Tieto aminosacharidy sú potrebné pre stavbu chrupaviek a chrupkového maziva: môžu stimulovať tkanivový metabolizmus a dodávať dôležité prvky chrupavkám, väzom i zraku.
Slávka zelenoústa dokáže dodať tkaninovým štruktúram stabilitu a elasticitu, čím vám dokáže zaistiť radosť z pohybu a vitalitu do vysokého veku.

Zloženie:

Slávka zelenoústa (Perna canaliculus), slávka zelenoústa extrakt, 500 mg v 1 kapsule
150 kapsúl 90 g
zloženie prázdnej kapsule z hovädzieho dobytka:
(želatína, purifikovaná voda, oxid siričitý)

zloženie na tri kapsule: čisto prírodný prášok zo slávky zelenoústej 1500mg

Odporúčané dávkovanie:
3 kapsule denne

Dôležité upozornenia:

Pri používaní tohto produktu ako výživového doplnku neprekračovať odporúčané dávkovanie. Neužívať ako náhradu vyváženej, pestrej stravy a zdravého spôsobu života. Uchovávať v chlade, suchu, mimo dosahu detí a chrániť pred svetlom.

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.