BIO Mandľový olej 250ml

BIO Mandľový olej 250ml

Hodnotenie produktu: 5/5 (6x)

Vaše hodnotenie:

BIO Mandľový olej lisovaný za studena, 250 ml

11,90 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

BIO Mandľový olej lisovaný za studena, 250 ml

Mandľový olej má aromatickú, jemnú chuť a vôňu. Je bohatý na vysokokvalitné mastné kyseliny, ktoré sú prírodné a neobsahujú konzervačné a iné prísady .

Organický mandľový olej z mandlí lisovaný za studena je vhodný aj ako olej na varenie ideálny na dochutenie studených jedál a na výrobu dressingov a marinád. Môže sa tiež použiť ako náhrada masla na pečenie. Je tiež obľúbený v kozmetike.

 

Voužitie v kuchyni:

Dochutenie studených jedál a dezertov, príprava dressingov a marinád, použitie pri krátkom pečení ako náhrada maslo a margarínu.

V sladkých mandliach je obsah oleja asi 46 percent, v horkých mandlích asi 36 percent . Z obidvoch odrôd možno získať mandľový olej. Ako olej na varenie, mandľový olej je stále pomerne neznámy a preto sa zriedka používa v kuchyni. Mandľový olej nie je vhodný na varenie a vyprážanie , pretože vysoko kvalitné ingrediencie sa môžu vplyvom tepla vytratiť. Preto sa mandľový olej používa predovšetkým na zdokonalenie šalátov a surových jedál . Ale nič nehovorí proti použitiu pri krátkom pečení.

 

Využitie v kozmetike:

Zlepšenie vzhľadu pokožky, ochrana prirodzenej bariéry pokožky, dodávanie vlhkosti do pokožky.

Náš organický mandľový olej je vysokokvalitný jedlý olej vhodný na konzumáciu, ale môže byť použitý aj na starostlivosť o telo.

Spotreba:

Po otvorení musí byť fľaša udržiavaná tesne uzavretá v chladničke a rýchlo vyčerpaná.

Skladovanie: 

Organický mandľový olej by mal byť uchovaný v chlade a suchu a chránený pred svetlom.

Dávkovanie: 

Denne odporúčame asi 1 až 3 čajové lyžičky čistého mandľového oleja na vnútorné užitie.

Zloženie:

100% čistý mandľový olej, lisovaný za studena v organickej kvalite. Možný zákal a sediment neovplyvňujú kvalitu.

 

Výživové hodnoty "BIO mandľového oleja "

Priemerné nutričné ​​hodnoty

 100 ml

1 lyžica (10 ml)

energia

3700 kJ / 900 kcal

370 kJ / 90 kcal

tuk

100 g

10 g

z toho
- nasýtené mastné kyseliny


9,5 g


0,95 g

- mononenasýtené mastné kyseliny

67 g

6,7 g

- polynenasýtené mastné kyseliny

23,5 g

2,35 g

sacharidy

0 g

0 g

vláknina

0 g

0 g

proteín

0 g

0 g

soľ

0 g

0 g

 

 

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.