BIO Tekvicový olej 250ml

BIO Tekvicový olej 250ml

Hodnotenie produktu: 5/5 (8x)

Vaše hodnotenie:

BIO Originálny štajerský tekvicový olej zo Štajerska.Tekvicový olej lisovaný za studena, 250ml

9,90 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

BIO Tekvicový olej lisovaný za studena, 250ml

Originálny štajerský tekvicový olej zo Štajerska.

Pôvodné Štajerský tekvicový olej zo Štajerska je s Európskou tesnením pôvodu "CHZO" (chránené zemepisné označenie) a poskytnutej záruky čistota 100% z prvého lisovania .

Olej z tekvicovitého oleja je jemne za studena lisovaný a obsahuje okrem esenciálnych mastných kyselín a vitamínov A a E a fytochemikálií. Je bez konzervačných látok .

 

Využitie oleja v kuchyni:

Vďaka svojej pikantnej aróme je ideálny do šalátov, polievok, na zeleninu a dezerty . Veľmi dobre sa hodí aj do mäsitých jedál.

Využitie olej v kozmetike:

Tekvicový olej je ideálny pre suchú pokožku. Môže sa používať pri starostlivosti o suché vlasy. Je vhodný aj ako starostlivosť a prevencia proti vráskam a jazvám. Tehotné ženy si môžu potierať tekvicový olej na brucho a tak zabrániť striám alebo aspoň ich zmierniť.

Spotreba:

Po otvorení musí byť fľaša tekvicového oleja dobre uzavretá a rýchlo vyčerpaná.

Skladovanie: 

Chladné, tmavé a chránené pred svetlom.

Dávkovanie: 

Odporúčame denne asi 1 až 3 čajové lyžičky čistého tekvicového oleja na vnútorné použitie.

Zloženie:

100% čistý štýrsky tekvicový olej PGI od prvého lisovania v organickej kvalite

 

Výživové fakty " BIO tekvicového oleja "

Priemerné nutričné ​​hodnoty

 100 ml

1 lyžica (10 ml)

energia:

3700 kJ / 900 kcal

370 kJ / 90 kcal

tuk

100 g

10 g

z toho
- nasýtené mastné kyseliny


18,5 g


1,85 g

- mononenasýtené mastné kyseliny

35 g

3,5 g

- polynenasýtené mastné kyseliny

44,5 g

4,45 g

sacharidy

0 g

0 g

vláknina

0 g

0 g

proteín

0 g

0 g

soľ

0 g

0 g

 

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.