Senovka grécka 500g

Senovka grécka 500g

Hodnotenie produktu: 5/5 (6x)

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Senovka grécka, semienka 500g

4,90 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

Senovka grécka 500g, semienka

Semená sú vhodné na rafináciu a ochutenie jedál, alebo dokonca aj dezertov a omáčok. Silná korenistá vôňa a typická chuť dávajú každému jedlu orientálny nádych. Samotné semená sú korenisté, ale rozvíjajú svoju chuť varením pečením.

Semená senovky gréckej poznali už Egypťania, ktorý ich pestovali a používali ich na podporu výroby mlieka. Dokonca aj dnes sa v tejto oblasti používa v podobe čaju.

Naše semená senovky gréckej sú jemne očistené a vysušené po zbere. Neobsahujú konzervačné látky ani iné prísady a sú bohaté na množstvo vysokokvalitných zložiek, ako sú vitamíny A, B6 a C, ako aj množstvo minerálov a stopových prvkov (napr. Sodík, draslík, horčík, železo, meď). Navyše, senovka grécka je dobrým zdrojom rastlinných bielkovín.

Využitie senovky gréckej:

-         Vylepšenie chutneys a jedál indickej kuchyne

-         V jedlách s kari korením, najmä pri príprave mäsitých pokrmov (dusené mäso), ako aj na prípravu zeleniny,

-         Čaj zo senovky gréckej.

Príprava semienok senovky gréckej:

Nechať cez noc vo vode pokiaľ nezmäknú. Zmäknuté semená môžete použivať ako dochucovadlo do pokrmov.

Pri výrobe čaju: zaliať tvrdé semená horúcou vodou a nechať vyluhovať.

Odporúčané dávkovanie:

Denná odporúčaná dávka je asi 6 gramov.

Poznámka:

Úživanie sa počas tehotenstva neodporúča.

Skladovanie a skladovateľnosť:

V chladnom a suchom mieste v uzavretom balení je možné skladovať až 24 mesiacov. Po otvorení rýchlo spotrebovať.

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.