BIO Konopný proteín (500g)

BIO Konopný proteín (500g)

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Organický konopný proteín s 50% podielom bielkovým.

16,90 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KRÄUTERLAND

Bielkovinový organický konopný prášok, 500g

Semená konope majú asi 25% bielkovín a táto konopná bielkovina má potenciál splniť všetky kritériá, ktoré kvalitný proteín má spĺňať. Náš organický prášok je ideálny pre športovcov, vegetariánov a vegánov, ktorí potrebujú telu dodať dôležité živiny. Omega 3 a omega 6 mastné kyseliny poskytuje náš organický prášok v optimálnom pomere 1: 3. 

Prečo konopný proteín?

50% prášok organického konopného proteínu pozostáva z dvoch typov proteínov. V konopnom proteíne sa nachádza 65% globulínu, edestínu a asi 35% albumínu. Albumín je veľmi podobný vaječnému bielku kuracích vajec, ale je rastlinného pôvodu. Je ľahko stráviteľná a má vysokú biologickú dostupnosť.

Predovšetkým vysoký podiel globulínu robí konopný proteín tak zaujímavým. Pretože globulíny sú treťou najpočetnejšou proteínovou skupinou v ľudskom tele. Globulíny sa naďalej podieľajú na mnohých procesoch v tele vrátane imunitného systému

Konopné proteíny sú lepšie ako sójové proteíny

Dôvodom je skutočnosť, že konopné proteíny neobsahujú inhibítory trypsínu. Konopný proteín je preto mnohými považovaný za kráľa rastlinných proteínov. Inhibítory trypsínu inhibujú trypsín, tráviaci enzým, ktorý trávi proteíny v tenkom čreve. Ak je trypsín blokovaný, proteíny nemôžu byť úplne strávené. Konopný proteín má tú výhodu, že nemá žiadne inhibítory trypsínu. Proteíny tak môžu byť organizmom použité oveľa lepšie.

Okrem toho konopné proteíny neobsahujú oligosacharidy, ktoré sa nachádzajú v mnohých proteínových prípravkoch alebo v sójových proteínoch. Oligosacharidy sú uhľohydráty, ale u citlivých ľudí môžu spôsobiť nadúvanie. Okrem toho by sa ľudia s intoleranciou fruktózy mali vyhnúť oligosacharidom. Konopné proteíny majú ešte ďalšiu výhodu. Pozostávajú z asi 18% vlákniny a môžu teda podporovať črevnú aktivitu.

Nemusíte sa však obávať, že má intoxikačný účinok náš práškový proteín z konope Kräuterland Bio 50% neobsahuje THC a je tiež vynikajúcim zdrojom bielkovín a ďalších živín. Pretože nie všetky bielkoviny si telo vie vytvoriť a preto sa musia absorbovať prostredníctvom potravín alebo doplnkov stravy.

Jemná výroba organického konopného proteínového prášku

Organický prášok z konope Kräuterland sa vyrába „studeným procesom“. Konopné semená pri šetrnom lisovaní za studena sa pomelú na olej. Pri lisovaní konopného oleja nám vzniká čistý konopný proteín v práškovej forme.

Náš organický konopný prášok s 50% podielom bielkovín neobsahuje žiadne prísady a rastliny konope sú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Ak hľadáte čisto rastlinné jedlo s vysokým obsahom bielkovín, náš 50% bielkovinový prášok z konope je pre vás tou pravou voľbou. Konopné proteíny sa ľahko používajú a môžu pomôcť telu dodávať živiny. Konopné proteíny sú vynikajúce pre vegetariánov, vegánov a atlétov, ale aj pre ľudí s intoleranciou laktózy.

POUŽITIE

30g konopného proteínu premiešajte vodou, ovocným džúsom, smoothies alebo kokteilom. Vhodný pre vegetariánov a vegánov.

OBSAH BALENIA

  • 1 x 500 g

SKLADOVANIE

  • uskladňujte mimo priameho svetla a na suchých miestach (zabránite oxidácii)
  • spotrebujte čo najskôr od otvorenia

DE-ÖKO-064 
Poľnohospodárstvo mimo EÚ

Nutričné ​​informácie

Na 100 g

energia

1630,00 kj/ 389,00 kcal

tuk

12,00 g

z toho nasýtené mastné kyseliny

1,50 g

sacharidy

24,00 g

z toho cukor

5,00 g

proteín

50,00 g

soľ

0,01 g

 

Prihlásenie

Udeľujem spoločnosti Biopoint.sk, s. r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Biopoint.sk, s. r. o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie tu.